Opieka zdrowotna w prezydenckich Primaries 2008

Po raz pierwszy od 1928 r. Ani Partia Demokratyczna, ani republikańska nie ma obecnego prezydenta lub wiceprezydenta wśród kandydatów w tej dziedzinie1, więc obie prymary są szczególnie otwarte dla wszystkich pretendentów i bardzo konkurencyjne. W tym artykule przedstawiamy wnioski z badań opinii publicznej, które oceniały, w jaki sposób kwestie opieki zdrowotnej mogą wpłynąć na wybory wyborców w wyborach prezydenckich z 2008 roku. Poprzednie badania pokazały, że w prawyborach i klubach, podobnie jak w wyborach powszechnych, wyborcy wybierają kandydata na podstawie wielu czynników, takich jak stanowisko w kwestiach, postrzegana zdolność przywódcza, doświadczenie, charakter i sympatia.2 Szanse kandydata na Zwycięstwo nominacji, a następnie wybory parlamentarne w listopadzie są również ważne. 3.4 W odniesieniu do kwestii, nie tylko ważna jest polityka konkretna kandydata, ale wrażenie, jakie kandydat daje, że podziela poglądy, wartości, ważne są także przekonania dotyczące ważnych dla nich kwestii.
Ponieważ wybory pierwszorzędne w tym roku są bardzo konkurencyjne, kandydaci obu partii koncentrują się na kwestiach dotyczących ich własnej, wąskiej grupy wyborców pierwotnych. Proces ten ma istotne znaczenie dla przebiegu debaty nad możliwymi zmianami w systemie opieki zdrowotnej.
W tym artykule przeanalizowano rolę opieki zdrowotnej w wyborach prezydenckich w 2008 roku na dwa sposoby. Po pierwsze, opiera się na danych z wielu badań opinii, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób Republikanie i Demokraci różnią się wartością, przekonaniami i postawami w odniesieniu do opieki zdrowotnej i polityki zdrowotnej. Po drugie, koncentruje się przede wszystkim na wyborcach, którzy twierdzą, że będą uczestniczyć we wczesnych demokratycznych i republikańskich prawyborach i klubach, przyglądając się różnym preferencjom w zakresie opieki zdrowotnej i zakresowi, w jakim kwestia opieki zdrowotnej wpływa na ich głosowanie.
Na koniec badamy, w jaki sposób różnice poglądów i pragnień dotyczących opieki zdrowotnej wśród Republikanów i Demokratów znajdują odzwierciedlenie w rodzajach propozycji zgłaszanych przez głównych kandydatów, i oceniamy, w jaki sposób te podziały mogą wpłynąć na kampanię wyborczą.
Metody
Źródła danych
Prezentowane tu dane pochodzą z 11 badań opinii publicznej, w tym główny ankieta zaprojektowana i przeanalizowana dla tego artykułu przez badaczy opinii publicznej w Kaiser Family Foundation i Harvard School of Public Health. 5 Prace w terenie dla tego badania zostały przeprowadzone przez International Communications Badania trwające od listopada do 11 listopada 2007 r. Jako badanie telefoniczne w Dystrykcie Kolumbii oraz w 35 stanach, w których albo prezydencki Primus czy Demokratów został wyznaczony na styczeń lub luty 2008 r.
Stany objęte badaniem to: Alabama, Arizona, Arkansas, Kalifornia, Kolorado, Connecticut, Delaware, Floryda, Georgia, Idaho, Illinois, Iowa, Kansas, Luizjana, Maine, Maryland, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, Newada, Nowy Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Dakota Północna, Oklahoma, Karolina Południowa, Tennessee, Utah, Wirginia, Waszyngton, Wirginia Zachodnia, Wisconsin i Wyoming
[patrz też: jakub bednaruk twitter, vident bydgoszcz, diagter swarzędz ]